Fonogramos

Kuriame džiazines fonogramas.

 Fonogramos galimos midi arba mp3 / audio formatu.

 

Esant specifiniam užsakymui - galime sukurti ypatingą fonogrmą - visus instrumentus studijoje įrašyti gyvai grojant, su kitų klubo narių pagalba. Tokia fonograma bus išskirtinė, gyva,  kadangi kiekvienu instrumentu gros žmogus, o ne kompiuteris. Jokie fonogramų kūrėjai tokios paslaugos pasiūlyti negali - nes tam reikalingas visas muzikinis kolektyvas ir garso įrašų studija vienoje vietoje.

 Tokios fonogramos pavyzdys - mokomoji literatūra "Aebersold". Ji buvo leidžiama kaip žurnalas kartu su vinilu, o vėliau - kompaktiniu disku - kur tikri muzikantai įgrojo vien tik akompanimentą, kad studentas galėtų mokytis groti solo, klausydamasis gyvo akompanimento. Ši mokymo sistema paplito per visą pasaulį ir jau daug metų laikoma pati geriausia, naudojama universitetuose iki šiol, nes kompiuteriai niekada nepakartos gyvo žmogaus grojimo.

 

 

 Šiek tiek apie formatus MIDI / Mp3:

 MIDI - tai yra kompiuterinis failas, kurio viduje yra instrukcijos kompiuteriui ką groti, tarytum natos ir instrumentų pavadinimai. MIDI failas kiekviename kompiuteryje ar MIDI leistuve skambės vis kitaip, nes kiekvienas kompiuteris ar MIDI leistuvas (sekvenceris) turi "nuosavą" instrumentų garsyną, tad fonogramos kūrėjas niekada negali prisiimti atsakomybės už skambėjimo kokybę per Jūsų leistuvą - fonogramos kūrėjas šiuo atveju atsakingas už teisingą muzikinę medžiagą.
 MIDI privalumas - fonogramos turėtojas gali naudodamasis kompiuteriu arba leistuvu visada keisti fonogramos tempą, tonaciją, instrumentuotę, ar netgi pats redaguoti natas.

 MP3 / audio - tai yra audio failas, kuris visur skambės vienodai ir jį galima paleisti per paprasčiausią CD grotuvą. Garso kokybę nulemti gali nebent skirtumai tarp garso aparatūrų. Šiuo formatu yra patogiau naudotis, nes kuriant fonogramą ji yra suvedama studijoje kaip garso įrašas ir fonogramos kūrėjas gali kontroliuoti kaip ji skambės bet kokiame leistuve (kaip kad garso įrašas). Mes galime padaryti labai aukštos skambesio kokybės Audio failus.

 MP3 / audio trūkumas - fonogramos turėtojui fiziškai nebeįmanoma nieko pakeisti fonogramoje.